Biuro podróży nie da ci takich wakacji, o jakich marzysz (...)

Oferta biur podróży może wydawać się bogata, ale w gruncie rzeczy jest… bardzo ograniczona. Wylot najczęściej w konkretny dzień tygodnia (góra dwa) Wycieczki na 8, 10 czy 14 dni. Ramy czasowe są raczej bardzo sztywne.Są osoby, które co roku wybierają się na wczasy zorganizowane przez biuro podróży.
Są też takie, które cenią sobie niezależność i wyjeżdżają na własną rękę. Która z tych opcji jest lepsza? Która jest tańsza i którą warto wybrać?

Dla bardziej wygodnych turystów lepszym rozwiązaniem będzie wyjazd z biurem podróży. Biura turystyczne oferują swoim klientom różne opcje wakacyjnych wyjazdów. Możecie skorzystać z wakacji typu all inclusive, wycieczek objazdowych oraz wyjazdów, które łączą te dwa typy spędzania czasu. Rezydent zadba o Wasz komfort, jakość noclegu, wyżywienia i zaproponuje wycieczki fakultatywne (dodatkowe wyjazdy dla chętnych).
Jeśli zdecydujecie się na taki wyjazd, wystarczy szybka gotówka na wpłatę za wczasy i minimum tydzień urlopu. Spędzicie miło czas, odpoczniecie od obowiązków, poleniuchujecie nie myśląc o niczym. Pamiętajcie jednak, że organizatorzy zorganizowanych wyjazdów chcą zarobić. Koszty wynajmu biura, personelu oraz rezydenta i pilota, opiekującego się turystami na miejscu to jedno, drugie to zysk dla firmy. Organizując wypoczynek samemu unikacie tych kosztów. Musicie jednak opłacić przelot, noclegi i wyżywienie. Najtaniej będzie, gdy zdecydujecie się na wyjazd poza sezonem. W tym czasie linie lotnicze oferują bardzo atrakcyjne ceny lotów, a to przelot bywa najdroższym elementem wakacji. Jeśli macie szczęście lot może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Wyjazdy na własną rękę dają ogromną niezależność.
Możecie podróżować po całym kraju i spać co parę dni w innym miejscu. Dzięki temu zobaczycie znacznie więcej niż siedząc w hotelu na wakacjach all inclusive. Podróżując w taki sposób, możecie odwiedzać miejsca mało znane i poznawać nowych, ciekawych ludzi

Biura podróży oferują zazwyczaj swoim klientom noclegi w droższych hotelach 2-5 gwiazdkowych. Samodzielne podróżowanie daje Wam więcej możliwości wyboru.
Możecie skorzystać z tzw. couchsurfingu, namiotu i tanich hosteli.

Macie wolną rękę, a jeśli  zrobicie dobre rozpoznanie na wyszukiwarkach tanich noclegów to możecie sporo zaoszczędzić.